×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توحيد افعالي در آثار صادقين (عليهما السلام)
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : موعود عصر (عج) ، ، ۱۳۹۶
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : معرفی کتاب: پیش از میلاد مسعود و مبعث فرخنده حضرت عیسی(ع)، شرایط تاریخی حاکم بر امپراتوری روم و یونان و غلبه فرهنگ های شرک آلود، زمینه های ظهور پیامبری آسمانی و مصلحی الهی را فراهم آورده بود. از این رو، همه همت حضرت مسیح(ع) مصروف بازگرداندن مردم به فطرت پاک، احیای سنت های فراموش شده انبیای پیشین، ممانعت از تداوم جریان انحرافی و بزهکارانه کاهنان معبد و سرانجام، نوید فرا رسیدن ملکوت خداوند متعال شد. این همه به مذاق اشرار یهود خوش نمی آمد و بر آن شدند از اقدامات ایشان جلوگیری کنند. در جلد پنجم تاریخ فرهنگی قبیله لعنت ، به اجمال، به مهم ترین نقطه عطف های رفته بر مسیحیت و مسیحیان، از روز نخست تا قرون معاصر پرداخته و با تکیه بر منابع اصلی و مهم، مستندسازی شده است. در بخشی از این کتاب می خوانیم: از آنجا که هر روز، بر تعداد پیروان حضرت عیسی(ع) در بیت المقدس افزوده می شد، یهودیان در بیم افتادند و پادشاهان یهود را برای متوقف کردن فعالیت های تبلیغی و تبشیری حضرت و یارانش (حواریون) تحریک کردند. قوم یهود و ساکنان فلسطین ، پیوسته منتظر بودند تا ماشیح ظهور کند و قوم خود را نجات بخشد... عیسی(ع) پس از ورود به اورشلیم ، مستقیما به معبد رفت و همه روزه به تعلیم و تعلم پرداخت. به همین دلیل، سران کاهنان و ملایان یهود، سعی کردند او را از میان بردارند. در زمان ظهور مسیح(ع)، مردی به نام پونتیوس پیلاطس (26-36م.) والی و حکمران رومی سرزمین یهودا بود و هرودوس، فرمانداری کل استان جلیل را به عهده داشت. سخنان رهایی بخش مسیح(ع)، برای زمانه کور و کر و روم مرده دل و ستمگر و کاهنان فرصت طلب زمان، گران می آمد؛ به طوری که به سعایت او برخاستند و به آزار و ایذائش کمر بستند. پیلاطس، با آن که مردی ستمگر بود، اما راضی به از بین بردن مسیح نبود. شورای سنهدرین، یعنی پرقدرت ترین شورای یهود در آن زمان، عیسی(ع) را به مرگ محکوم نمود. پیلاطس بر اثر فشار مخالفان که فریاد می زدند: مصلوبش کن! مصلوبش کن! بالاخره حکم اعدام او را صادر کرد.
یادداشت :
/ استاد اسماعیل شفیعی سروستانی، واحد پژوهش موسسه فرهنگی موعود عصر (عج)
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 787477
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.