×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اصلاح خواص قير يا استفاده از سرباره فولاد
پدیدآورندگان : سيدميلاد حسيني (پديدآور)
عليرضا حاجيان (پديدآور)
احمد گلي (پديدآور)
احسان اكبري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس ملي مصالح و سازه هاي نوين در مهندسي عمران
خلاصه : قير با توجه به خواص فيزيكي و مكانيكي محدوده خود از قابليت كاربردي محدود و زمان سرويس دهي مشخص برخوردار است. پوشش راه ها به دليل امور ترافيك سنگين، شرايط جوي و .... دچار استهلاك و تغيير حواس و تخريب تدريجي روكش راه ها مي گردد. تكرار پوشش (آسفالته مجدد) نيز داراي هزينه بالا و دردسرهاي خاص خود مي باشد. در اين پژوهش سرباره به عنوان اصلاح كننده قير، به منظور بهبود عملكرد و افزايش كارايي قيريه آن اضافه شده است. سرباره فولاد به عنوان اصلاح كننده با در صدهاي وزني مختلف (سه تا هفت در صد) با قير 60/70 پالايشگاه اصفهان محدود شده و تأثير آن بر خواص مختلف قير مورد بررسي قرار گرفته است. افزايش اين سرباره موجب بهبود خصوصيات و كارايي قير در دماهاي بالا و پايين مي شود و تغيير در صد اين سرباره تأثير زيادي بر خواص محمود دارد به طوري كه افزايش سه تا هفت در صد وزني اين سرباره به قير باعث كاهش قابل توجه درجه نفوذ، افزايش. نرمي و افزايش ويسكوزيته قير مي شود. همچنين سرباره فولاد به قير باعث مي شود شاخص نفوذپذيري قير به عدد ايده آل نزديك شود كه نشاندهنده كارايي بهتر آن در مصارف راه سازي است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNMS03-NCNMS03_001.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.