×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي فرايند تكنولوژي مديريت و آرشيو مستندات صنعت نفت به كمك نرم افزار Geoscopr در شركت زمين پردازش گوهر از ديدگاه مديريت تكنولوژي و مديريت سيستمهاي اطلاعاتي
پدیدآورندگان : محمد پاك نيت (پديدآور)
صادق علي ناصري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي توسعه فناوري در صنعت نفت
خلاصه : نفت به عنوان مهمترين منبع انرژي و اصلي ترين منبع درآمد كشور نقش بسزايي در اقتصاد ايران دارد. علاقه كشورهاي جهان به در اختيار داشتن اين ماده حياتي صنعت، آن را به محصولي استراتژيك تبديل كرده است كه توسعه صنعتي و رشد اقتصادي بدون آن با مشكلات زيادي روبرو است. از اين رو اهميت اطلاعات موجود در اين صنعت بسيار بالاست و از دست رفتن اين اطلاعات به هر دليلي هزينه هاي بسيار زيادي را براي كشور به همراه خواهد داشت. تا چند سال قبل، اطلاعات 90 ساله صنعت نفت ايران، به روشهاي سنتي در بايگانها نگهداري مي شد، كه خطر احتمال از دست رفتن اطلاعات در اثر حوادث مختلف وجود داشت، ضمن آنكه جستجوي اطلاعات از دربايگاني ها با مشكلات زيادي روبرو بود. در سال 79 شركت مناطق نفت خيز جنوب تصميم گرفت سيستمي براي مديريت و آرشيو مستندات تهيه كند تا با اين مشكلات مواجه نباشد . اين شركت طي مناقصه اي بين المللي از شركت هاي فعال در اين زمينه دعوت به همكاري كرد. برنده اين مناقصه شركت زمين پردازش گوهر بود كه با همكاري شركت انگليسي HAMPTON DATA SERVICES (HDS) اين پروژه را به انجام رساند. اين مقاله به تحليل اين فرايند همكاري و انتقال تكنولوژي مي پردازد و از دو بخش اصلي تشكيل شده است. در بخش اول به تحليل فرايند پروژه از منظر مديريت انتقال تكنولوژي مي پردازيم . پس ازبررسي مراحلي مختلف اين فرايند به كمك شاخصهاي Elliot به اين سوال پاسخ مي دهيم كه انتقال تكنولوژي با چه ميزاني از موفقيت صورت گرفته است. در پايان بخش اول به كمك روش ارزيابي مستقيم به ارزيابي توانمندي تكنولوزيك اين شركت در اين تكنولوژي مي پردازيم. در بخش دوم، با توجه به انتقال يك سيستم اطلاعاتي در اين فرايند به تحليل اين فرايند از زاويه مديريت سيستمهاي اطلاعاتي مي پردازيم. در ابتدا نوع اين تكنولوژي را در Application Portfolio سيستمهاي اطلاعاتي روشن مي كنيم و سپس استراتژي شركت زمين پردازش گوهر را در تهيه اين سيستم از زاويه مديريت سيتستمهاي اطلاعاتي تحليل مي كنيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TDCA02-TDCA02_041.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/3/17
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.