×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي بهينه چندهدفه ميراگرهاي جرمي تنظيم شونده با درنظر گرفتن اندركنش خاك-سازه
پدیدآورندگان : حسين غلامي (پديدآور)
محسن خطيبي نيا (پديدآور)
حميدرضا ناصري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي و ششمين كنفرانس ملي زلزله و سازه
خلاصه : هدف از اين مطالعه، بهينه سازي پارامترهاي ميراگرهاي جرمي تنظيم شونده (TMD) تحت اثر زلزله با درنظر گرفتناندركنش خاك-سازه مي باشد. ناديده گرفتن اثرات اندركنش ممكن است منجر به پاسخهاي غيرواقع بينانه سازه گردد،بنابراين اثرات اين مساله بايد در تحليل هاي لرزه اي سازه منظور گردد. در اين مقاله، پارامترهاي TMD شامل جرم، سختي و ميرايي به عنوان متغير درنظر گرفته شده است. همچنين حداكثر جابه جايي و شتاب طبقات به عنوان توابع هدف انتخاب شدهاست و از الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات چندهدفه استفاده گرديده است. نتايج عددي نشان مي دهد كه اثرات اندركنشخاك-سازه به طور قابل ملاحظه اي بر اين پارامترها تاثيرگذار مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CESCM06-CESCM06_003.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/9/14
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.