×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارائه روشي براي تطبيق چندگانه دنباله هاي پروتئين با استفاده از الگوريتم هاي ژنتيكي
پدیدآورندگان : حسن ابوالحسني (پديدآور)
زهرا نريماني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سيستمهاي هوشمند و محاسبات نرم
وضعیت نشر : پانزدهمين كنفرانس بين المللي سالانه انجمن كامپيوتر ايران
خلاصه : تطبيق چندگانه دنباله يكي از مسائل مهم در زيست شناسي است كه الگوريتم چندجمله اي براي حل آن وجود ندارد. استفاده ازالگوريتمهاي ژنتيكي، ميتواند جزء راهكارهاي مناسب حل اين مسئلهباشند. در اين مقاله الگوريتمهاي ژنتيكي ارائه شده براي اين مسئله را بررسي خواهيم كرد و روشي را ارائه ميدهيم كه تا حد امكان مشكلات اين روشها را بهبود بخشد. آزمايشات براي بررسي ميزان دقت الگوريتم بر روي مجموعه داده ي ،BAliBASE 2.0 كه يك مجموعه ي استاندارد از دنبالههاي منطبق شده ميباشد، انجام شده است. نتايج نشان ميدهد كه الگوريتم ارائه شده با استفاده از روش خاص در مقداردهي اوليه جمعيت و استفاده از عملگرهاي ساده و دقيق، دقت بهتري را پس از تعداد كمي نسل ژنتيكي نسبت به روشهاي مشابه نتيجه داده است. رسيدن به يك پاسخ مناسب پس از ايجاد تعداد كمي نسل ژنتيكي (حدود ۲۰۰۰ ) يكي ديگر از مشكلات الگوريتمهاي ژنتيكي موجود كه همگرايي كند آنهاست را جبران مينمايد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CSICC15-CSICC15_169.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/7/26
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.