×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پانزده باب و جوامع الحكايات (گراور) ( منتخب-ويرايشي)
عنوان: جوامع الحكايات
پدیدآورندگان : عوفي‌، محمدبن‌ محمد، قرن ۷ ق. (پديدآور)
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : نثر فارسي--قرن ۷ق
داستانهاي فارسي--قرن ۷ ق
عوفي، محمدبن‌محمد، قرن ۷ ق.--سرگشتنامه
وضعیت نشر : تهران : : محمد رمضاني ، ، ۱۳۳۵ ش
مشخصات فیزیکی : ‮و، ‭۴۱۰‬ ص.‬ ؛قطع: ۱۷× ۵/۲۴ س‌م.
خلاصه : کتاب جوامع الحکایات و لوامع الروایات یکی از کتب بسیار مهمی است که به زبان فارسی و در قرن هفتم تالیف شده و متضمن فوائد تاریخی و ادبی بسیاری است . جوامع الحکایات چهار جلد است و هر جلدی بیست و پنج باب که مجموع صد باب میشود و موضوع داستان‌های جوامع‌الحكايات اصول و معارف اسلامی، نكات تاريخی و اخلاقی و نكته‌های ظريف زبان فارسی است. درابتدای کتاب شرح حال کوتاهی از زندگی مولف توسط محمدبن عبدالوهاب قزوینی نوشته شده است. و سپس مزایای نسخه توسط محمد رمضانی - دارنده کلاله خاور (ناشر) - شرح داده شده است. این مجلد شامل پانزده باب ، از باب یازدهم تا باب بیست و پنجم است. جوامع‌الحكايات بزرگترين اثر داستانی قرن هفتم هجری است كتابی كه بعد از آن براي نويسندگان و دانشمندان به عنوان كتابی مرجع به حساب می‌آمد.موضوع داستان‌های جوامع‌الحكايات اصول و معارف اسلامی، نكات تاريخی و اخلاقی و نكته‌های ظريف زبان فارسی است.داستان‌های جوامع‌الحكايات در 40 بخش تقسيم شده و هر بخش به 25 باب و در هر باب داستان‌های زيادی آمده است. کتاب حاضر مجلد دوم است و از باب یازدهم شروع میشود. کتاب از روی نسخه ای تالیف اوایل قرن هفتم زمان مولف گراور شده است. درابتدای کتاب شرح حال کوتاهی از زندگی مولف توسط محمدبن عبدالوهاب قزوینی نوشته شده است. و سپس مزایای نسخه توسط گردآورنده شرح داده شده است.
یادداشت :
/ سدیدالدین‌محمد عوفي
؛ مقدمه نویس: محمدبن‌عبدالواهاب قزوینی
زبان: فارسي
فهرست حکایات در آخر کتاب آمده است. (ص ۴۰۲ - ۴۱۰ )
شناسه : 792777
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/11/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.