×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش و جايگاه شبكههاي استاني رسانه ملي در مشاركت سياسي شهروندان
پدیدآورندگان : رضا دميرچي (پديدآور)
شهرام محسني دفرازي (پديدآور)
روانبخش محمدي پشتهاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي علوم انساني اسلامي
خلاصه : نقش رسانه ها در اطلاع رساني از فعاليت هاي احزاب و گروه هاي سياسي و ايجاد شور و نشاط اجتماعي بسيار مهم و تعيين كننده است. براي مشاركت سياسي مردم، رسانه ها بايد با ادبيات هيجاني، چشم انداز و فضاي تازه اي ايجاد كنند. ضمن اينكه سياستمداران نيز براي وارد كردن مردم به رفتار سياسي خاص (شركت در انتخابات، راي به حزب خاص و...) از رسانه ها استفاده مي كنند. رسانه ها با عملكرد خود، مردم را از سياست هاي دولتي آگاه مي سازند و در نتيجه، مشاركت آنها در عرصه سياسي را جلب مي كنند. بدين ترتيب، مردم از طريق رسانه ها از اخبار و رويدادهاي سياسي كشورشان آگاه مي شوند و در مورد موضوع هاي مختلف سياسي به اظهار نظر و قضاوت مي پردازند. در همين راستا، شبكه هاي استاني رسانه ملي تنهاترين رسانه موثر استاني بايد با آگاهي بخشي و اطلاع رساني به موقع سياست هاي دولتي و نيز تبيين چرايي آن، مردم را براي پذيرش سياست هاي جديد آماده كنند و با سرعت بخشي در تصميم گيري ها و سياست گذاري هاي دولتي، حمايت هاي مردمي را برانگيزند. از اين رو در مقاله حاضر، با استفاده از روش توصيفي – اسنادي به تبيين نقش و جايگاه شبكه هاي استاني رسانه ملي در مشاركت سياسي شهروندان پرداخته شده و پيشنهاداتي به منظور عملكرد هرچه بهتر اين شبكه ها ارائه گرديده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCIH01-NCIH01_147.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/27
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.