×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي رابطه خشكسالي و گردوخاك دراهواز
پدیدآورندگان : اميرحسين بيكي (پديدآور)
آسيه عباسيان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي مقابله با بيابان زايي و توسعه پايدار تالاب هاي كويري ايران
خلاصه : خشكسالي بخشي از اقليم منطقه استكه خساراتي به مراتب بيشتر از بلاياي طبيعي ديگر دارد پديده هاي اقليمي زيادي مثل گردوخاك دربسياري ازمناطق جهان با اين پديده همراه شده و ميتوانند برشدت آن افزوده و يا خود به عنوان پديده اي جديد زندگي بشر را تحت تاثير قراردهند دراين تحقيق با هدف بررسي وضعيت خشكسالي و رابطه ان با تعداد روزهاي گردوخاك دراهواز از اطلاعات يك دوره آماري 46 ساله همبستگي معني داري دارند با افزايش sPI استفاده نتايج بررسي ها نشان داد كه سرعت باد و تعداد روزهاي گردوخاك با شاخص خشكسالي و سرعت باد تعدادروزهاي گردوخاك نيز افزايش مي يابد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DESERTWETLAND02-DESERTWETLAND02_094.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/22
تاریخ تغییر رکورد : 1392/10/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.