×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تنوع ژنتيكي جمعيت هاي سه گونه از جنس شبدر با استفاده از از نشانگر ISSR
پدیدآورندگان : پريسا آريان نژاد (پديدآور)
عزت الله فرشادفر (پديدآور)
هوشمند صفري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هشتمين همايش بيوتكنولوژي جمهوري اسلامي ايران و چهارمين همايش ملي امنيت زيستي
خلاصه : توع ژنتيكي سه گونه از جنس شبدر با استفاده از 6 پرايمر نشانگر ISSR مورد بررسي قرار گرفت . در مجموع تعداد 55 باند مشاهده شد و درصد جند شكلي براي كليه پرايمرها 100% بود . متوسط محتواي اطلاعات چند شكلي (PIC) 40% بود. كمترين تعداد باند مربوط به پرايمر IS11 (5 باند ) و بيشترين تعداد باند مربوط به پرايمر IS12 (11باند ) بود. جمعيت هاي 2139 و 720 از گونه شبدر توت فرنگي داراي بيشترين تشابه و جمعيت هاي 2580 و 2324 از دو گونه شبدر توت فرنگي و شبدر هيبريد بيشترين فاصله ژنتيكي بر اساس ضريب تشابه دايس داشتند . نتايج تجزيه كلاستر گونه ها را از هم تفكيك نكرد و جمعيت هاي مورد بررسي در 4 گروه قرار گرفتند .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NBCI08-NBCI08_0858.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/6/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/12
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.