×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پيش بيني آينده نگري توليد علم در مديريت كيفيت خدمات بانك
پدیدآورندگان : مهسا مصاحبيان ناييني (پديدآور)
حبيب زارع احمدآبادي (پديدآور)
عليرضا ناصر صدرآبادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مديريت، اقتصاد و مهندسي صنايع
خلاصه : شناخت و درك هرچه بيشتر آينده و ناشناخته هايي كه فراروي انسان ها و جوامع بشري قرار دارد، از اهميت بالايي برخوردار است.اين شناخت به ما كمك مي نمايد كه از خطررويارويي با نا شناخته ها پرهيز نكنيم.در اين مطالعه تلاش كرديم تا ابتدا سمت و سو و جهتگيري مقالات نوشته شده در كيفيت خدمات را شناسايي ، سپس بر اساس اين اطلاعات و استفاده از مدل آريما، روند آتي را پيش بيني كنيم.به منظور دست يابي به اهداف از روش نوين متن كاوي براي تحليل متن مقالات مورد بررسي استفاده شد كه نتيجه آن شناسايي روند انتشار پژوهشهاست، كه در چه مقطعي از زمان، افزايش و كاهش داشته است و سپس با استفاده از نتايج حاصله به پيش بيني روند موضوعات و تعداد موضوعات كيفيت خدمات در آينده پرداخته ايم. رايجترين روش ارزيابي فعاليتهاي علمي و تحقيقاتي هر كشوري استفاده از تكنيك هاي علم سنجي است كه بر اساس پديدآورندگان، حجم توليدات علمي، استنادها و نشريات علمي صورت ميگيرد. با توجه به اينكه اطلاعات مورد بررسي در اين پژوهش طي زمان تغيير ميكند لذا جنس دادهها از نوع سري زماني است هدف اصلي اين پژوهش ارائه تصويري از روند حاكم بر مقالات در زمينه كيفيت خدمات بوده است، تا بر اساس آن بتوانيم در جهت برنامهريزي براي آينده اين زمينه گام برداريم.بعد ازانجام فرآيند متن كاوي بر روي مقالات، 9 خوشه اصلي تعيين شدند كه با بررسي هاي انجام شده بيشترين توجه بر روي حوزه هاي ضمانت، قابليت اطمينان، پاسخگويي و همدلي مي باشد كه درسال هاي بين 2009- 2013 همزمان با افزايش تعداد مقالات، توجه به روي اين حوزه ها نيز به حداكثر رسيده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICMEI01-ICMEI01_372.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/9/14
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Loding



رمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.