×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اسپارك، موتور پردازش كلاه داده
پدیدآورندگان : احمد عربزاده كوپايي (پديدآور)
عليرضا نوروزي (پديدآور)
جواد رستگاري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق
خلاصه : آپاچي اسپارك يك چارچوب متن باز بر مبناي محاسبات خوشه اي است كه براي پردازش داده هاي حجيم مورد استفاده قرار مي گيرد و بعنوان نسل جديدي از موتورهاي پردازش داده هاي حجيم در سال هاي اخير مورد توجه ويژه اي قرار گرفته است و با سبقت گرفتن از مدل نگاشت و تجميع هدوپ به سرعت در حال پيشرفت براي پردازش سريعتر داده هاي حجيم است. اسپارك علاوه بر اينكه تمامي نقاط قوت هدوپ را در خوددارد، نقاط ضعف آنرا نيز برطرف نموده است. پردازش درون حافظه اي، سرعت بالا (سرعت بالاتر (سرعتي تا 100 برابر برنامه هاي ديگر)، دارا بودن توابع API فراوان كه اين امر كار را براي برنامه نويسان و استفاده كنندگان راحتتر مي كند. قابليت برنامه نويسي در پايتون، اسكالا، جاودا و حتي زبان R و موتور پردازش متحد و يكپارچه، تنها بخشي از نقاط قوت اسپارك بعنوان موتور پردازشي داده هاي حجيم است. در اين مقاله به معرفي اسپارك و ساختار آن مي پردازيم و چالش هاي پيش روي اين موتور پردازش كلان داده را بررسي مي كنيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNIEE05-NCNIEE05_077.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/10/22
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.