×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مدلسازي و شبيه سازي حذف آمونياك از پسابهاي صنعتي توسط تماس دهنده غشايي
پدیدآورندگان : مهديه حقيقي جم (پديدآور)
فريال نصرتي نيا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين همايش ملي شيمي، پتروشيمي و نانو ايران
خلاصه : در اين پژوهش خروج و حذف آمونياك از پسابهاي صنعتي و پالايشگاهي با استفاده از غشاء الياف تو خالي توسط نرم افزار شبيه سازكامسول مورد بررسي قرار گرفت. جهت افزايش نيروي محركه براي حذف آمونياك از محلول اسيد سولفوريك به عنوان حلال استفادهگرديد. معادلات انتقال جرم و ممنتوم به صورت هم زمان حل شدند و نتايج به صورت توزيع غلظت و سرعت ارايه گرديد. در اين شبيه سازياهميت انتقال جرم و ممنتوم توده اي و مولكولي در قسمتهاي مختلف غشاء مورد بررسي قرار گرفت. همچنين اهميت لايه مرزي غلظت وسرعت براي محاسبه غلظتهاي سطح مشترك و مقاومتهاي انتقال جرم بررسي شد.غلظت خروجي و درصد حذف آمونياك محاسبه گرديد وتاثير پارامترهايي مانند سرعت و غلظت اوليه پساب بر روي غلظت خروجي و درصد حذف آمونياك بررسي شد. نتايج اين بررسي ها برايمحاسبه فلاكس جرمي و ممنتوم و طراحي بسيار كاربردي مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TCPCO04-TCPCO04_118.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/2/8
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/8
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.