×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اجتهاد و التقليد
پدیدآورندگان : -1 سيد ناصر بن احمد حسيني ميبدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : اصول
وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : 24×17
یادداشت : ,استدلالي است مختصر و در فصول اول مختصري تاريخي از اجتهاد و تقليد،فشرده درسهاي حاج شيخ مرتضي اردكاني يزدي با تحقيقاتي از نگارنده و تدوين شده در تهران و غره ماه شوال 1403 پايان يافته است. اين رساله مشتمل بر يك مقدمه و هجده فصل مي باشد بدين عناوين: مقدمه:تشيع و دريافت علمي. فصل اول:انديشه اجتهاد در تشيع. فصل دوم:ادوار اجتهاد در تشيع. فصل سوم:تحجر در افكار اخباري. فصل چهارم:وحيد بهبهاني و كسر اصنام تحجر. فصل پنجم:پيرامون شيخيه مولود اخباريان. فصل ششم:اجتهاد و تقليد. فصل هفتم:شرايط تحصيل اجتهاد. فصل هشتم:مدارك احكام در اجتهاد. فصل نهم:طريق استنباط مجتهد. فصل دهم:اجتهاد مطلق و متجزي. فصل يازدهم:شرطيت اجتهاد مطلق در فتوي. فصل دوازدهم:تخطئه و تصويب. فصل سيزدهم:مباحث تقليد. فصل چهاردهم:ادله فقها در تقليد. فصل پانزدهم:احتياط. فصل شانزدهم:تقليد اعلم. فصل هفدهم:اجتهاد و تقليد از شطحيات عقلي است يا خير. فصل هجدهم:اجتهاد و تقليد عصر غيبت., خط نسخ,عناوين شنگرف،داراي حواشي مي باشد،در آغاز كتاب به اردكاني اهدا شده با عكس وي،جلد گالينگور سبز.
شناسه : oai:zakhair.net/049695
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.