×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و تحليل موانع و دشواريهاي امنيت در فضاي مجازي
پدیدآورندگان : ابراهيم فرد هفتخواني (پديدآور)
اعظم عندليب (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي مديريت مهندسي
خلاصه : از ابتداي زندگي بشر امنيت يكي از دغدغه هاي اصلي انسان ها بوده است، امروزه با گسترش اينترنت و فضاهاي شبكه اي، لزوم امنيت براي فعاليت در اين فضاهاي مجازي بيش ازپيش احساس مي شود. ترس و بيم از تخريب مباني اخلاقي و اجتماعي و نداشتن امنيت رواني و فرهنگي ناشي از هجوم اطلاعات آلوده و مخرب از طريق اينترنت و فضاهاي مجازي واكنشي منطقي است، زيرا هر جامعه اي چارچوب هاي اطلاعاتي خاص خود را دارد. طبيعي است كه هر نوع اطلاعاتي كه اين حدومرزها را بشكند، مي تواند سلامت و امنيت جامعه را به خطر اندازد. برخلاف وجود جنبه هاي مثبت شبكه هاي جهاني، سوءاستفاده از اين شبكه هاي رايانه اي توسط افراد هنجارشكن، امنيت را با خطر روبرو ساخته است. ازاين رو به كارگيري روش ها و راه كارهاي مختلف براي پيشگيري از نفوذ داده هاي مخرب و مضر و گزينش اطلاعات سالم در اين شبكه ها رو به افزايش است. خوشبختانه باوجود هياهوي بسياري كه شبكه جهاني اينترنت و فضاهاي سايبر را غيرقابل كنترل معرفي مي كند، فناوري لازم براي كنترل اين شبكه و انتخاب اطلاعات سالم روبه گسترش و تكامل است. در اين مقاله به امنيت، ضرورت و تامين آن و به آسيب شناسي فضاي امنيت و اطلاعات مي پردازيم و چالش ها و راهكارهاي مقابله با اين چالش ها را مرور مي كنيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCOEM02-NCOEM02_019.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/4
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.