×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مسئوليت پذيري و شفافيت در سازمانها، ارتباط بين بنگاه و جامعه
پدیدآورندگان : كيقباد كياني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي مديريت چالشها و راهكارها
خلاصه : هدف از انجام اين پژوهش، بررسي مسئوليتپذيري و شفافيت در سازمانهاي ايران و ارتباط بين بنگاهها وجامعه ميباشد كه براي انجام آن از روش كتابخانهاي و ميداني استفاده شده است. اداره، نهاد يا سازماني مسئوليتپذير است كه اعمالش شفاف، علني و قابلقبول براي اربابرجوع، مشتريان، مسئولين و بهطور كلي مردم باشد. نتيجهاي كه از اين تحقيق گرفته شد، اين ميباشد كه ميزان موفقيت و يا عدم موفقيت يك سازمان، اداره يا نهاد دولتي يا غيردولتي، به ميزان خيلي زيادي به رعايت دو اصل بستگي دارد: مسئوليت- پذيري و شفافيت؛ كه سازمانهاي ما تاكنون از اين دو ابزار مهم استفاده بهينه نكردهاند. لذا ضرورت بررسي و توجه بيشتر به اين دو مقوله مهم به لحاظ مشكلات پيشرو، امري حتمي و غيرقابل انكار است. انجام اين مهم ممكن نيست جز با اعمال نظارت، البته نظارتي كه ضمانت اجراي كافي داشته باشد و تحقق اين مهم با اتكا به حاكميت قانون، وجود دادرس اداري و نظارتهاي مردمنهاد در سازمانها، توفيقش حتمي است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICMM02-ICMM02_322.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/6/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/5
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.