×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: قصايد در مدح پيامبر اسلام، حضرت علي بن ابيطالب و امام علي بن موسي الرضا عليهم السلام
پدیدآورندگان : -1 آذري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : مدايح منظوم
وضعیت نشر : نيمه نخست سده 13 ه
مشخصات فیزیکی : 17×7
یادداشت : ,قصايد زيبائيست در مدح پيامبر اسلام، حضرت علي بن ابيطالب و امام علي بن موسي الرضا عليهم السلام پيرامون 93 بيت. مطلع قصايد ديگر، اينچنين است: قصيده در مدح حضرت علي بن ابيطالب عليه السلام. «طشته زرخو غوطه زد در تك طاس مايلي *** ساغر سيم سرزد از گوشه طشت جايلي»، قصيده در مدح حضرت علي: «منت خداي را كه مطيع پيمبرم *** فرمان بر قضاي خداوند اكبرم». قصيده در مدح امام رضا: «هر صبح چو در پرده شود خسرو هندو *** بر اوج رسد كوكبه چتر هلاكو». در الذريعة و فرهنگ سخنوران، از آذري بروجردي، آذري طوسي و جلال الدين آذري ياد شده و نسخه حاضر مشخص نگرديد از كداميك از آنها يا از سراينده ديگر است., خط شكسته نستعليق,نام شاعر و نام قصايد، در آغاز هر قصيده نگاشته شده است، نوع كاغذ فرنگي.,الذريعة: 3/9 - 4؛ فرهنگ سخنوران: 2- 3.
شناسه : oai:zakhair.net/021716
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.