×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: حقوق بشر، محيط زيست و توسعه پايدار
پدیدآورندگان : اميني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
صاحب محتوا :

دانشگاه شهید بهشتی (ره)

وضعیت نشر : دانشگاه شهيد بهشتي
یادداشت :
حق بر محيط زيست سالم يکی از حقوق بشر است اين حق نه تنها از مصاديق برجسته حقوق همبستگی است که در نسل سوم حقوق بشر مقوله بندی می شود بلکه همچنینی لازمه تحقيق بسياری از حق های بشری مدنی و سياسی یا اقتصادی اجتماعی و فرهنگی به شمار می رود. با اين حال، ايفای حق یاد شده مستلزم سطحی از توسعه است که به نوبه خود زمينه تخريب بیشتر محيط زيست را فراهم می آورد. از اين رو جامعه بین المللی از دهه نود ميلادی به اين سو ترويج ايده " توسعه پايدار" را در کليه سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی در دستور کار خود قرار داده است.
شناسه : oai:scj.sbu.ac.ir/index.aspx?pid=95808amp;articleid=16779
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/14
تاریخ تغییر رکورد : 1393/8/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.