×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: برنامه ريزي ارتقاءاكوتوريسم پايدارشهري نمونه موردمطالعه اصفهان
پدیدآورندگان : فائزه محقق (پديدآور)
سعيد گيوه چي (پديدآور)
رضا اكبري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي توسعه پايدار، راهكارها و چالش ها با محوريت كشاورزي، منابع طبيعي، محيط زيست و گردشگري
خلاصه : امروزه گردشگري شهري براي بسياري از مديران و مسئولان شهري به صورت يك امر اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي با اهميت درآمده است. در واقع گردشگري شامل تمام خدمات و ويژگي هايي است كه در كنار يكديگر قرار مي گيرند تا آنچه گردشگر مي خواهد، فراهم آورد. بدين منظور بسياري از شهرها درصددند تا از ويژگي ها و امكانات خاص شهر خود سود برده و از مزاياي جلب توريست شهري بهره گيرند. اكوتوريسم يكي از انواع گردشگري است كه به عنوان طبيعت گردي مسئولانه تعبير مي شود و ميتواند پتانسيل شهرها را جهت جذب گردشگر افزايش دهد و باعث بهبود توزيع گردشگران در شهر و جلوگيري از تجمع بيش از حد و خارج از ظرفيت تحمل مجموعه هاي گردشگر پذير شهر شود. شهر اصفهان از مناطق مستعد براي گردشگري است كه منطقه طبيعي ناژوان در غرب اصفهان داراي پتانسيل ويژه اي جهت توسعه اكوتوريسم شهري است. در صورت برنامه ريزي و تدوين استراتژي هاي مناسب مي توان از ظرفيت هاي ويژه اين منطقه به صورت پايدار بهره برد. در اين مقاله با بررسي و تبيين ابعاد مختلف گردشگري پايدار و اكوتوريسم شهري به تدوين راهكارهاي مناسب جهت برنامه ريزي و بهره برداري پايدار و توسعه اكوتوريسم شهري ناژوان پرداخته مي شود
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICSDA01-ICSDA01_1333.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/3/16
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/4
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.