×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي فاكتورهاي طراحي و برنامه ريزي شهر دوستدار زنان به عنوان شهروندان با حقوق شهروندي برابر
پدیدآورندگان : سولماز زعيم دار (پديدآور)
مژگان زعيم دار (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي زنان و زندگي شهري
خلاصه : بزرگترين تصور غلط از نياز زنان در برنامه ريزي و طراحي شهري اين است كه آنها را مانند مردان در نظر بگيرند و مفهوم عدالت جنسيتي در طراحي و برنامه ريزي شهري را به مثابه برابري محض تلقي كنند. اينكه زنان نيازهاي مخصوص به خود ندارند و تفاوت نيازهاي آنان در نظر گرفته نشود ، هسته اصلي نقص و كوتاهي در برنامه ريزي شهري در ارتباط با زنان است. يكي از نقدهاي جدي وارد بر برنامه ريزي شهري از طرف جوامع طرفدار عدالت اجتماعي و كيفيت محيطي، عدم درك چالش ها و سختي هاي موجود براي ايجاد برابري و وقوع عدالت فضايي در يك محيط ساخته شده اي است كه كاملا با يك ديدگاه و رويكرد مردانه ساخته شده است. در اين مقاله سعي بر آن است تا ضرورت توجه به جنسيت در طراحي و برنامه ريزي شهري مورد بررسي قرار گيرد، جوانب و فاكتورهاي شهرسازي موثر در برقراري عدالت جنسيتي در شهرها شناسايي و مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرد و در پايان راهكارها و سياستهاي برنامه ريزي شهري در جهت متعادل كردن فضاهاي شهري موجود با نيازهاي جنسيتي زنان پيشنهاد خواهد شد. روش تحقيق بر اساس مطالعات كتابخانه اي، مشاهده بررسي و ارزيابي دستورالعمل ها و تجارب جهاني و نمونه هاي موردي مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-WULCONF01-WULCONF01_113.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/3/19
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/17
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.