×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير جايگزيني سرباره كنستانتره ذوب مس بر مقاومت فشاري بتن
پدیدآورندگان : مهدي كيومرثي (پديدآور)
هادي وفايي نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي عمران، معماري و شهرسازي ايران معاصر
خلاصه : در اين پژوهش به بررسي كنترل كيفيت و مقاومت بتن ساخته شده با پودر سرباره كنستانتره ذوب مس با استفاده از دانه بندي مناسب و با هدف كاستن مصرف سيمان پرداخته شده است. تعداد 36 نمونه بتني مكعبي 100 ميليمتري، با استفاده از سيمان و سرباره كنستانتره ذوب مس به عنوان جايگزين بخشي از سيمان در مقادير 0، 5، 10، 15، 20 و 25 درصد ساخته شده است. نمونه ها به مدت 22 ساعت با حفظ رطوبت بتن در دماي 2±20 نگهداري و خشك شده و پس از بيرون آوردن از قالب در همان دما براي سنين 3، 7، 28 روز درون پاكت پلاستيكي سر بسته ( جهت حفظ رطوبت ) خارج از آب نگهداري شده و مورد آزمايش مقاومت فشاري قرار گرفته شدند. نتايج بيانگر آن است كه در همه نمونه ها با افزايش جايگزيني سرباره كنستانتره ذوب مس با سيمان، مقاومت فشاري كاهش يافته است. اين مقدار كاهش مقاومت در سنين 3 و 7 روز با افزايش درصد جايگزيني سرباره بيشتر بوده است. در سن 28 روز كاهش مقاومت فشاري نمونه نسبت به كاهش درصد سيمان مصرفي كمتر شده است و مي توان استنباط كرد كه استفاده و جايگزيني سرباره مورد نظر در سنين بالا نمونه هاي بتني تاثير بهتري دارد. بررسي فعاليت پوزولاني اين سرباره نيز حاكي از آن است كه فعاليت پوزولاني اين سرباره طبق استاندارد ASTM C618-12a قابل قبول مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CICEAUD01-CICEAUD01_0141.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/1/29
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.