×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: همراهان فرانسوي
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : نشر روزگار نو ، ، ۱۳۹۲
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : معرفی کوتاه: اعتراف شرح بحران افسردگی تولستوی و بیگانگی او با جهان است.بیانی استثنایی از احساسات صادقانه و توصیف گر جست و جویی برای یافتن سعادت بشر بر روی کره خاکی،نه فقط سعادت اخروی. کتاب حاضر، یکی از کتاب های مجموعه ایده های بزرگ است که شرح بحران افسردگی تولستوی و بیگانگی او با جهان است. بیانی استثنایی از احساسات صادقانه و توصیف گر جست وجویی برای یافتن دینی عمل گرا به منظور تحقق سعادت بشر بر روی کره خاکی، نه فقط برای وعده دادن سعادت اخروی. اگرچه این کتاب موجب تکفیر او شد اما سرچشمه موج عظیم مسیحیان پیرو افکار او در سراسر اروپا و آمریکا نیز گشت در بخشی از کتاب می خوانیم: وقتی در مورد خاطرات مختلف خود قضاوت می کردم به این نتیجه می رسیدم که هرگز به آنچه آموخته بودم جدا اعتقاد نداشتم، بلکه به گفته بزرگ ترها اعتماد کرده بودم . توضیحات: اعتراف نوشته لئو تولستوی(1910-1828)، اندیشمند و نویسنده روس است. تولستوی این کتاب را درباره تاملات خود و از زبان خود نگاشته است. در بخشی از کتاب می خوانیم: مرا با اعتقادات ارتدوکس غسل تعمید و پرورش دادند. در کودکی و نوجوانی با این اصول آموزش دیدم. اما در هیجده سالگی وقتی پس از دو سال از دانشگاه بیرون آمدم دیگر هیچ اعتقادی به آموخته هایم نداشتم. وقتی در مورد خاطرات مختلف خود قضاوت می کردم به این نتیجه می رسیدم که هرگز به آن چه آموخته بودم جدا اعتقاد نداشتم بلکه به آن چه بزرگ ترهایم گفته بودند اعتماد کرده بودم، اما این اعتماد هم خیلی سست و بی ثبات بود. به یاد دارم هنگامی که یازده ساله بودم یکی از پسران دبیرستان به نام والودیا1 که مدت هاست از این جهان رخت بربسته، روز یک شنبه به دیدار ما آمد و در مورد آخرین کشف خود در مدرسه صحبت کرد. او کشف کرده بود که خدایی وجود ندارد و آن چه به ما می آموزند ساخته ذهن بشر است. این اتفاق مربوط به سال 1838 بود. به خاطر دارم که برادران بزرگ ترم به این اخبار علاقه شدیدی نشان می دادند و حتی به من اجازه دادند که در این مباحث شرکت کنم. همه ما خیلی هیجان زده بودیم و این اخبار را بسیار مجذوب کننده و کاملا ممکن می دانستیم. همچنین به یاد دارم هنگامی که برادرم دیمیتری، که آن زمان دانشجو بود، ناگهان شخصیتی مذهبی یافت در تمام مراسم مذهبی شرکت کرد و روزه گرفت و زندگی پاک و اخلاقی خود را شروع کرد، مورد تمسخر من و برادران بزرگ ترم قرار گرفت و نمی دانم چرا لقب نوح را برایش انتخاب کردیم.
یادداشت :
/ لئو تولستوی، نسرین مجیدى، کاوه عزیزی
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 774133
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/9/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.