×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي پايداري درمعماري اسلامي
پدیدآورندگان : ميترا صادقي نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : معماري
وضعیت نشر : همايش ملي معماري، عمران و توسعه نوين شهري
خلاصه : زيستن انسان در جامعه،توام با تاثيرپذيري از فرهنگ ان جامعه است.اجتماع از رهگذر تبليغ و تبيين اعتقادات اساسي ،ارزش ها و رفتارهاي پذيرفته شده،نمادهاي فرهنگي خود را در بين مردم رواج مي دهد،از عناصر مهم فرهنگ معمارياسلامي است.هنرمند اسلامي،هنرش را در خدمت حقيقت قرار داده و از اين رهگذر تحت تاثير اموزه هاي دين اسلام است.امروزه كمبود راه كارهاي مناسب باعث مصرف بيش ازاندازه انرژي درساختمان هاشده است طراحان را به سوي شيوههاي مختلف دستيابي به توسعه پايدار ساخت ابنيه بر مبناي اين صورت گرفته است.معماري پايدار كه در واقع زير مجموعه ي طراحي پايداراست را شايدبتوان يكي از جريان هاي مهم معاصر به حساب اورد كه عكس العملي منطقي در برابر مسايل و مشكلات عصر صنعت به شمار مي روداكنون معماري ،به عنوان يك ابر سامانه وظيفه مهمي را به عهده گرفته استتقريبانيمي از مصرف انرژي جهان در اين حوزه به مصرف رسيده و يا تلف مي شودودر راستاي ارتقا و كيفيت زندگي در توسعه پايدار، معماري بايد ضمن كاهش مصرف انرژي و كاهش الودگي محيط زيست عناصر خود را به مثابه سامانه هاي كوچكتر در جهت اهداف توسعه پايدار هماهنگ سازد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NSIA01-NSIA01_335.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/4
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.