×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقدي بر نحوه آموزش مسايل جنسي كودكان مقطع ابتدايي در سيستم آموزش و پرورش ايران
پدیدآورندگان : مجيد دخيلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : كنفرانس ملي دانش و فناوري روانشناسي، علوم تربيتي و جامع روانشناسي ايران
خلاصه : در تعيلم و تربيت براي انتقال مفاهيم و امر ياد دهي از روش ها و ابزارهاي گوناگوني استفاده مي شود و در مواقعي از معلماني خاص، تربيت ابعاد متعددي دارد يكي از ابعادي كه كمتر به آن پرداخته شده بعد تربيت جنسي كودكان است كه اكثرا از آموزش و صحبت در مورد آن سر باز مي زنند حال آنكه اين مورد هم نياز به آموزش و تربيت دارد، چرا كه انسان با تربيت انسان است. اگر تربيت نباشد كودك از كجا تربيت شود چگونه تربيت شود و آن وقت از كودك انتظار مي رود با تربيت و با ادب باشد، اگردر اين راه هدايت نشود آن حس كنجكاوي و غريزه، كودك را به گمراهي و مشكلاتناشي از آن مي كشد.ضرورت تربيت جنسي بيش از پيش در جامعه كنوني ما احساس مي شود، مانند ديگر آموزش ها آموزش درسي ، مهارتي مسايل جنسي هم نياز به آموزش دارند. حال آنكه آموزش چنين مسايلي چگونه وچرا بايد انجام شود بطور مفصل به اين موضوع اشاره مي شود. در اين مقاله سعي شده به موضوع هايي نظير تعريف تربيت جنسي وضرورت و اهميت آن و روش ها و راهكارهايي براي پيش برد اين هدف و همچنين بررسي كج فهمي ها و آسيب هاي ناشي از عدم تربيت جنسي و پيامدهاي آن چه براي خود فرد و چه براي جامعه پرداخته شود.بررسي انجام شده بر نقش و ميزان تاثير گذاري مدارس و برنامه هاي درسي و همچنين والدين در محيط خانواده در اثر گذاري بر تربيت جنسي كودكان و ديگر اينكه آموزش چنين مسايلي نيازمند چندين مورد است مانند اينكه سطح فرهنگ و دانش خانواده ها چه اندازه است ، آيا پزيراي انتقاد و پيشنهاد هستند يا براي تربيت فرزند خود حاضر به تلاش و انجام فعاليتهايي هستند،آموزش تربيت جنسي بايد هماهنگ با اصول و احكام مذهبي هر منطقه باشد، مربيان ومعلمان از دانش و مهارت لازم جهت راهنمايي شاگردان در امور جنسي باشند، تفاوت هاي فردي دانش آموزان نيز مد نظر قرار گرفته باشد و ... با اين حال چه از نظر علمي و تربيتي و چه از نظر دين و مذهب تربيت جنسي امري است مهم كه هم پيشوايان دين ما به آن اشاره كرده اند و هم افراد بزرگي كه درعلم صاحب نظر بوده ند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-OSCONF01-OSCONF01_315.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/3/19
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/3
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.