×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: امكان سنجي طراحي، ساخت و بكارگيري راديوهاي موج ميليمتري در كشور
پدیدآورندگان : سعيد بشيرزاده (پديدآور)
بهزاد اسدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : راديو
موج ميليمتري
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، 1390
خلاصه : ارتباطات رادیویی در بخش‌های دسترسی، پشتیبانی و ارتباطات میانی (Backhaul) همواره یکی از راه‌کارهای مقرون به صرفه در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود. در حال حاضر با توجه به رشد روز افزون حجم تبادلات داده، نرخ بیت درخواستی برای سیستم‌های ارتباطی، مدام در حال افزایش است. سامانه‌های رادیویی در فرکانس‌های موج میلیمتری (حدود GHz300-30)، به‌واسطه داشتن پهنای باند زیاد، امکان برقراری ارتباط با ظرفیت های بالا (حدود 1Gbit/sec و بیشتر) را فراهم می‌کنند. lt;br/gt;در این راستا، گروه ارتباطات رادیویی، پروژه حاضر را با هدف آغازی برای فعالیت در این زمینه در کشور تعریف کرده است. گام اول در این پروژه، بررسی فعالیت‌هایی است که تاکنون توسط سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف خارجی در باندهای موج میلیمتری صورت گرفته است. استخراج رویکردهای جهانی، سرویس‌ها ،کاربردها و محصولات مورد انتظار یکی دیگر از اهداف این پروژه می‌باشد. اطلاع یافتن از امکانات داخل و امکان‌سنجی طراحی و ساخت رادیوهای پر ظرفیت نقطه به نقطه در باند امواج میلیمتری با هدف بومی‌سازی این فناوری‌ها یکی از اصلی‌ترین اهدافی است که در تعریف این پروژه مد نظر می‌باشد. لازم به ذکر است که دامنه علمی و کاربردی امواج میلیمتری بسیار وسیع است و تعریف این پروژه تنها می‌تواند گام آغازین در جهت دستیابی به تکنولوژی سیستم‌های موج میلیمتری باشد.lt;br/gt;
یادداشت :
ف 393 , ص.: مصور.
پروژه quot;امکان سنجی طراحی , ساخت و بکارگیری رادیوهای موج میلیمتری در کشورquot;.
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/12340
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/6/9
تاریخ تغییر رکورد : 1398/6/9
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.