×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مائده سماويه
پدیدآورندگان : -1 آقا رضي الدين محمد بن حسين خوانساري(متوفي پيش از 1125) (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : فـقــــه
وضعیت نشر : مورّخ 1268 ق
مشخصات فیزیکی : 15×22
یادداشت : ,در آداب و كيفيت غذا خوردن و آشاميدن ، در يك مقدمه و پنج فصل و يك خاتمه است ، مؤلف در مقدمه گفته است: چون در اين باب علماي اعلام اماميه كتابي به لغت فارسي تأليف ننموده كه رافع احتياج خواص و عوام و جامع مسائل حلال و حرام ، مطاعم و مشارب تواند بود ، لاجرم حقير با خوشه چيني از اصول اربعه اخبار و كتب فروع فقهاي اخبار نصيب كافي بوده و نسخه حاضر را فراهم آورده است . كاتب در خاتمه مي افزايد: كتابي نوشتم سخت عجيب***كه نصر من الله فتح وقريب خط من لايق كتابت نيست***زانكه دستم بمشق عادت نيست اللهم حرم لحم كاكبة علي النار***بحق احمد و محمود و مختار, خط نستعليق,عناوين در حاشيه شنگرف ، درشت تر از متن نوشته شده ، برگ هاي 21 ـ 15 و 75 و 139 وصالي دارد ، از صفحه 151 تا آخر نسخه لكه اي زرد رنگ گوشه اوراق را پوشانده ، بر برگ اوّل مطلبي درباره عايشه به نقل از " 12 " آمده و يادداشتي در پشت برگ آغاز در معرفي مؤلّف و يادداشت ديگر مورّخ 1275 مربوط به عهد شباب كاتب با نشان مهر چهارگوش " محمد بن محمد تقي الموسوي " و دو نشان با همين سجع در خاتمه كتاب ، و مهر چهارگوش " محمد سنبل انبيا . . ؟ " در صفحه 167 مشاهده مي شود . جلد مقوا با رويه كاغذ لاجوردي ، كاغذ نخودي ، آهار مهره ، قطع وزيري .,ش 36 ، از كتاب هاي مرحوم ابراهيم دهگان . مجلس 17/126 ، ذريعه 19/10 ، مرعشي 1/234 ـ 235 ، عكسي مركز احياء ميراث 4/212 ـ 213
شناسه : oai:zakhair.net/047538
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.