×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مكانيسم جذب نانوماشين برروي گرافن
پدیدآورندگان : سيده مرجان امامي (پديدآور)
مسعود درويش گنجي (پديدآور)
علي ميرابي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي فناوري نانو از تئوري تا كاربرد
خلاصه : نانوماشين ها دسته جديدي از ماشين هاي مولكولي مشتمل بر شاسي هاي مولكولي، محورها و چرخها هستند كه مي توانند بر روي سطوح جامد با مسيرهاي ساختاري تعريف شده حركت كنند . اين نانوماشين ها اولين وسايل نقليه در مقياس نانو هستند كه يك موتور داخلي دارند و از الكترون ها به عنوان سوخت استفاده مي كنند.در اين نانو ماشين ، چرخ هاي كربوراني بطور شيميايي به شاسي اتومبيل متصل مي شوند تا سبب شوند اين ابزارها در حركت انتقالي بر روي سطوحي مانند گرافن شركت نمايند. در اين تحقيق ما انرژي جذب، فواصل مولكول ها و تحليل بار موليكن ميان نانوماشين كربوراني و سطح گرافن را با استفاده از محاسبات كوانتومي، نرم افزار سي استا (SIESTA) محاسبه كرديم و نتيجه گرفتيم اين سيستم انرژي جذبي برابر با 0.65eV- دارد. تحليل بارهاي موليكن انتقال بار مؤثري (0.21e) از نانو ماشين جذب شده به گرافن نشان مي دهد. طبق محاسبات پيش بيني شده، طول C - C حدود 1/41Å بوده. اين نتايج نشان داد گرافن پس از جذب حدود 5/83 درجه از گرافن اوليه منحرف شده است. طول پيوند C - C گرافن در كمپلكس در محدوده 1/413Å تا 1/420 محاسبه شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNTA02-NCNTA02_069.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.