×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثر درصد و نسبت طول به قطر الياف فولادي (l/d) بر مقاومت برشي بتن اليافي
پدیدآورندگان : كاظم ياوري نسب (پديدآور)
الهه سادات ميرخليلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنگره بين المللي سازه، معماري و توسعه شهري
خلاصه : بتن معمولي يك ماده نسبتا ترد و شكننده است، در حالي كه بتن اليافي كه در ساخت آن علاوه بر سيمان، سنگدانه،آب و مواد افزودني از الياف در مخلوط بتن استفاده ميشود، چون داراي مقاومت زيادتر و خاصيت جلوگيري از ترك خوردگي را داراست و رشته هاي الياف بطور فعال در محدود كردن عرض ترك ها وارد عمل شده و باعث افزايش قابليت بهره برداري بتن ميشود، لذا نسبت به بتن معمولي برتري دارد. استفاده از الياف در بتن باعث تغييراتي در مقاومت فشاري، مقاومت كششي، مقاومت خمشي ، مقاومت برشي ، مقاومت در برابر بارهاي ديناميكي ، مقاومت مقطع در قبال ترك خوردگي ، ميزان جذب انرژي، ميزان انقباض، خزش و سايش سطحي ميشود. در نتيجه رفتار مقاومتي بتن اليافي بايد مورد مطالعه قرار گيرد. مقاله حاضر حاصل تحقيقات آزمايشگاهي ميباشد كه اثر درصد و نسبت طول به قطر الياف فولادي(l/d) بر مقاومت برشي بتن اليافي را مورد تجزيه و تحليل قرار ميدهد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICSAU02-ICSAU02_0177.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/3/16
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/18
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.