×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارتباط كارآفريني اجتماعي و كارآفريني در سازمانها
پدیدآورندگان : حسن فسايي (پديدآور)
محمدمهدي محمديان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي پژوهش هاي مهندسي صنايع
خلاصه : مفهوم كارآفريني در دهه هاي اخير توجه جدي محافل علمي و سازمانهاي دولتي و خصوصي را به خود جلب نموده است . همچنين ضرورت كارآفريني به عنوان مفهومي چند بعدي در گفتمان مديريت دولتي نوين موردتوجه قرارگرفته است . بنابراين نياز به كارآفريني جهت ربودن گوي سبقت از رقبا در عصر تغييرات فزاينده و سريع و يافتن راه هاي استفاده مناسب و اعتلاي آن بيش از پيش احساس مي گردد. در نتيجه يكي ازمهمترين شاخه هاي كار آفريني كه كارآفريني سازماني ميباشد ، پاسخگويي به شهروندان و عملكرد بخش عمومي را بهبود بخشيده ومنجر به افزايش سرمايه اجتماعي مي شود . از طرفي ،كارآفريني يك شاخصه درونيبراي افراد است ولي تمام افرادي كه داراي شخصيت كارآفرين هستند نمي توانند در مرحله عملي كارآفرينان موفقي شوند، موفقيت در كارآفريني براي اين افراد تنها زماني رخ مي دهد كه داراي سرمايه اجتماعي بالابي بوده و بتوانند با استفاده از سرمايه اجتماعي خود در تعاملات و كنش هاي اجتماعي به موفقيت شاياني در امر كارفريني نائل شوند. ما در اين مقاله سعي داريم اين را نشان دهيم كه استفاده از كارآفريني سازماني چه مقدار مي تواند در ايجاد كارآفريني اجتماعي در اجتماع مورد استفاده قرار بگيرد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RIEEM02-RIEEM02_066.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/27
تاریخ تغییر رکورد : 1394/11/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.