×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رابطه خودكارآمدي مقابله با مشكلات با شيوه هاي فرزندپروري مادران كودكان درخود مانده
پدیدآورندگان : جعفر شريفي (پديدآور)
مهدي حاتمي (پديدآور)
مديه حداديان نژاد يوسفي (پديدآور)
عليرضا ره پيش (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس جهاني روانشناسي و علوم تربيتي، حقوق و علوم اجتماعي در آغاز هزاره سوم
خلاصه : هدف از انجام پژوهش حاضر بررسي رابطه خودكارآمدي مقابله با مشكلات با شيوه هاي فرزندپروري مادران كودك درخودمانده شهر اروميه بوده است. جامعه آ»اري متشكل از كليه مادران داراي كودك مبتلا به درخودمانده شهر اروميه مي باشند كه فرزندانشان دارا ياختلال در خودمانده بودند. نمونه اي به حجم 60 نفر از مادران با استفاده از روش نمونه گيري در دسترس انتخاب گرديدند. جهت جمع آوري اطلاعات از پرسشنامه هاي خودكارآدي مقابله با مشكلات چسني و شيوه هاي فرزندپروري باومريند استفاده شد. سپس داده ها ي بدست آمده توسط نرم افزار SPSS تحليل شدند. براي تحليل داده ها ضريب همبستگي پيرسون به كار برده شد. يافته هاي نشان داد كه خودكارآمدي مقابله با مشكلات تنها با شيوه فرزندپروري استبدادي P{0/001 همبستگي معنادار و منفي دارد و با دو شيوه ديگر فرزندپروري رابطه معناداري ندارد. با توجه به يافته ها مي توان نتيجه گرفت كه ويژگي هاي شخصيتي خودكارآمدي مقابله با مشكلات مادران كودكان در خودمانده در استفاده از شيوه فرزندپروري استبداي شان تاير گذر مي باشد كه با ايجاد برنامه هاي مفيد در جهت كمك به اين مادران براي پرورش كودك خود به شيوه مناسب و همچنين سلامت خود مادران كوشيد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PESLSBTM01-PESLSBTM01_142.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/8
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.