×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي رابطه سرمايه اجتماعي با آگاهي از حقوق شهروندي در بين شهروندان شهر خرم آباد
پدیدآورندگان : اكرم عبدي پور (پديدآور)
ايرج حق ندري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي علوم مديريت نوين و برنامه ريزي فرهنگي اجتماعي ايران
خلاصه : آگاهي از حقوق و تعهدات شهروندي، زمينه انجام وظايف دوجانبه را فراهم مي كند و باعث پاسخ خواهي و حساب كشي شهروندان از مديريت شهري خواهد شد. پژوهش حاضردرصدد است رابطه دو متغير سرمايه اجتماعي و آگاهي از حقوق شهروندي را در شهر خرم آباد مورد بررسي قرار دهد. براي نيل به اين هدف، از روش پيمايش، تكنيك مصاحبه ساختمند و فن نمونه گيري خوشه اي چند مرحله اي استفاده مي كند. يافته ها حاكي از آن است كه شهروندان شهر خرم آباد آگاهي مطلوبي از حقوق و وظايف شهروندي ندارند. همچنين، آزمون فرضيه ها نشان مي دهد بين متغير اعتماد عمومي (0/26)، اعتماد بين فردي (0/27)، مشاركت اجتماعي (0/74) و مشاركت سياسي (0/54) با آگاهي از حقوق شهروندي رابطه معناداري وجود دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MPCONF02-MPCONF02_079.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/6
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/5
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.