×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: دفع خوف الموت عن الانسان
پدیدآورندگان : ابن سينا، حسين بن عبدالله، ۳۷۰-‎۴۲۸ق (پديدآور)
فيروزآبادي، محمد شفيع بن عبدالواحد، ‎۱۱ق-‎۱۲ق (پديدآور)
نوع : نامشخص
جنس : پايان نامه
زبان : عربي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : کــــــلام
حکــــــمت
عقايد
وضعیت نشر : حيدرآباد: ، - ۱۰۸۳ - هجري قمري
مشخصات فیزیکی : تهيه نسخه: نوع تهیه:اهدايي شرح تهیه:مقام معظم رهبري قرن تهيه: سال تهيه:۱۳۸۶ م
یادداشت :
:
شناسه : 3199135
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/6/24
تاریخ تغییر رکورد : 1398/6/24
ملحقات : :ملاحظات:کتابشناسي: رساله‌اي است در اينکه چرا بزرگترين ترس انسان، ترس از مرگ است. در فهرست مصنفات ابن سينا (مهدوي) آمده که اين رساله، مقاله هفتم از "تهذيب الاخلاق و تطهير الاعراق" ابو علي احمد بن محمد بن مسکويه ( - ‎۴۲۱ق.) است که با تغييرات جزئي با عنوان "لماذا اخاف الموت" آمده است. علي اکبر برقعي آن را با عنوان "چرا از مرگ بترسيم" به فارسي ترجمه و در قم چاپ کرده است. متن عربي نيز (با شرح فرانسوي) در ليدن ‎۱۸۹۴م. و در بيروت ‎۱۹۱۱م. چاپ شده است. همچنين اين رساله در ضمن "رسائل الشيخ ابو علي الحسين بن عبدالله بن سينا" در سال ‎۱۴۰۰ق. با عنوان "الشفاء من خوف الموت" تصحيح و منتشر شده است.
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.