×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سنتز نانوذرات نقره با استفاده ازعصاره پوست سبزگردو Juglans regia
پدیدآورندگان : الهام تقي پور (پديدآور)
شعله فيضي (پديدآور)
پريناز قدم (پديدآور)
مريم كشاورزي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي توسعه پايدار، راهكارها و چالش ها با محوريت كشاورزي، منابع طبيعي، محيط زيست و گردشگري
خلاصه : بيوسنتز نانوذرات فلزي يكي از زمينه هاي نسبتا توسعه يافته در فناوري نانو محسوب مي شود . امروزه روش هاي مختلفي د ر سنتز نانوذرات فلزي به كار مي روند كه يكي از اقتصادي ترين و زيست سازگارترين اين روش ها، بيوسنتز نانوذرات با استفاده از عصاره گياهان است . در اين مطالعه سنتز سبز يكي از پركاربردترين نانوذرات فلزي، يعني نانوذرات نقره ، با استفاده از عصاره پوست سبز گردو (Juglans regia) در دماي اتاق انجام شده است. پوست گردو حاوي مقادير بالايي تانن است كه اين ماده يكي از قويترين احياكننده هاي يون هاي نقره به نقره فلزي مي باشد. عصاره گيري به روش آبي و الكلي و با كاربرد پوست سبز تازه و پودر خشك آن انجام شد . با توجه به طيف سنجي نور مرئي، حداكثر جذب نانوذرات در طول موجز 500 - 400 نانومتر مشاهده شد و آناليز DLS جهت بدست آوردن اندازه نانوذرات انجام شد . نانوذرات حاصل داراي توزيع يكنواخت و در اندازه هاي حدودا 70 تا 100 نانومتر بودند كه عصاره آبي پوست تازه گردو در زمان كمتري ذرات كوچكتري توليد كرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICSDA01-ICSDA01_0848.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/3/16
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/4
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.