×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده ازروش جذب بيولوژيكي جهت حذف فلزات سنگين ازمحلولهاي آبي
پدیدآورندگان : سيدمحمد حجي خراساني (پديدآور)
پيمان پاهنگ (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس ملي تحقيقات نوين در شيمي و مهندسي شيمي
خلاصه : فلزات سنگين يكي از آلاينده هاي پايدار غير قابل تجزيه بيولوژيكي است كه ميتواند همراه پساب تصفيه شده يا فاضلاب صنايع مختلف به محيط زيست وارد شوند و سبب ايجاد اختلال در محيط زيست گردد يكي از راه هاي جلو گيري از ورود اين مواد به محيط زيست تصفيه و حذف انها از پساب روش رسوب دهي شيميايي است اين روش به دليل داشتن هزينه بالا و توليد لجن شيميايي مسعله ساز ميباشد در نتيجه روش حذف بيولوژيكي به عنوان گزينه اي كه هم اقتصادي بوده و هم سازگار بلا محيط زيست ميباشد مورد توجه صنايع مختلف قرار گرفته است تصفيه بيولوژيكي كه توسط جرذم بيولوژيكي قارچ مخمر باكتري جلبك انجام ميشود داراي مكانيزم هاي جذب كمپلكس با سطح سلول تعويض يوني و رسوب ميكروني است و داراي مزايايي از قبيل پايين بودن هزينه راهبري پايين بودن حجم لجن بيولوژيكي و شيميايي دفعي راندمان بالا قابليت احياي جرم بيولوژيكي و بازيافت فلزات سنگين است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CMRCE04-CMRCE04_059.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/4/12
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/9
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.