×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي يك سيستم هوش محاسباتي براي بهبود تشخيص اسكلروز چندگانه با استفاده از پتانسيل برانگيخته ي بينايي
پدیدآورندگان : موسي محسن پوريان (پديدآور)
اميرابوالفضل صورتگر (پديدآور)
حيدرعلي طالبي (پديدآور)
مهسا ارزاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي دستاوردهاي نوين پژوهشي در مهندسي برق و كامپيوتر
خلاصه : در اين پژوهش، رويكردي جديد براي تنظيم پارامترهاي توابع عضويت يك سيستم استنتاج فازي ارائه شده است كهمي تواند با استفاده از داده هاي پتانسيل برانگيخته ي بينايي، در قالب يك ابزار بازشناسي الگو به طبقه بندي بيماران اسكلروزچندگانه از افراد سالم بپردازد. در اين روش از الگوريتم بهينه سازي گروه ميگوها استفاده شده است تا پارامترهاي مربوط بهتوابع عضويت ورودي ها و خروجي هاي يك سيستم استنتاج فازي اوليه از نوع سوگنو را گونه اي تغيير دهد كه خطايمتناظر با يادگيري شبكه، كمينه گردد. اين سيستم بازشناسي الگو براي طبقه بندي سيگنال هاي پتانسيل برانگيخته يبينايي در 11 بيمار با تشخيص كلينيكي اماس و 11 نمونه ي سالم به كار گرفته شد. ابتدا روشي موسوم به استخراج ويژگيروي سيگنال ها اعمال شد و سپس با بهره گيري از الگوريتم هاي بهينه سازي گسسته ي كلوني مورچگان و شبيه سازي تبريد،در چارچوب يك فرايند انتخاب زيرمجموعه ي ويژگي، ويژگي هاي مفيد گزينش شدند. اين زيرمجموعه از ويژگي ها، بهخودي خود، اطلاعات بيشتري درمورد ارزش كلينيكي برخي جنبه هاي سيگنال پتانسيل برانگيخته ي بينايي ارائه مي دهدكه پيش از اين مورد استفاده قرار نگرفته بودند، و ميتوان در تشخيص اماس از آنها ياري جست. همچنين نشان دادهشده است كه سيستم هوش محاسباتي طراحي شده عملكردي بهتر از ساير روشهاي طبقه بندي هوشمند (شبكه هايعصبي مصنوعي، ماشين هاي بردار پشتيباني، و سيستم استنتاج عصبي- فازي تطبيقي) دارد و قادر است با دقت كلي 90درصد، بيماران اماس را از افراد سالم تميز دهد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CBCONF01-CBCONF01_0795.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/25
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.