×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: حذف رنگ ائوزين زرد با استفاده از نانو ذرات نقره تثبيت شده بر روي كربن فعال: مطالعه موردي بررسي سنتيك وايزوترم فرآيند جذب
پدیدآورندگان : محبوبه روانان (پديدآور)
مهراورنگ قايدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : محورهاي ويژه
وضعیت نشر : سومين كنفرانس برنامه ريزي و مديريت محيط زيست
خلاصه : رنگ‌ها يكي از آلاينده­هاي اصلي محيط زيست هستند. رنگ­ها از طريق صنايع نساجي، چرم­سازي، كاغذسازي و پلاستيك سازي وارد آب­هاي جاري مي­شوند. در سال­هاي اخير حذف رنگ از پساب­هاي صنعتي با استفاده از نانو ذرات از كارآيي زيادي برخوردار بوده است. در تحقيق حاضر، حذف رنگ ائوزين زرد با استفاده از نانو ذرات نقره تثبيت شده بر روي كربن فعال مورد بررسي قرار گرفت. بدين منظور اثر پارامترهايي از قبيل pH، غلظت اوليه رنگ، مقدار جاذب و زمان تماس در حذف رنگ با استفاده از اين نانو ذرات بررسي شد. نتايج نشان داد كه در محيط­هاي اسيدي (3=pH) حذف رنگ بيشترين مقدار را به خود اختصاص داده است. همچنين با افزايش غلطت رنگ، ميزان حذف رنگ كاهش يافته است. بيشترين ميزان حذف و جذب رنگ بر روي اين نانو ذرات در مقدار 01/0 گرم و زمان تماس 19 دقيقه بدست آمد. سنتيك واكنش و مدل جذب به ترتيب مرتبه دوم و ايزوترم لانگموير بوده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESPME03-ESPME03_784.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/12/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.