×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: فلسفه قاعده مقابله با خسارت
پدیدآورندگان : اميني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
صاحب محتوا :

دانشگاه شهید بهشتی (ره)

وضعیت نشر : دانشگاه شهيد بهشتي
یادداشت :
فلسفه حقوقی مقابله با خسارت چيست و بر اساس کدام يک تئوری های " مبتنی بر اصول" "فایده گرایی" "مبتنی بر قاعده مطلق" " مبتنی بر فضيلت" ،"حقوق طبیعی"، "پوزيتوسیم" ،"رآليسم" و "مکتب حقوق به مثابه تفسیر" قابل توجیه است؟ اين مقاله ضمن توصيف کوتاهی از قاعده مقابله با خسارات و اشاره به مسائل حقوقی که نويسندگان محترم در طول دو دهه گذشته حول آن اظهار نظر فرموده اند درصد اثبات اين مطالب است که قاعده مقابله با خسارات بر اساس فايده گرایی اقتصادی بنا شده و با سایر مکاتب حقوقی نيز هماهنگ است و یا حداقل تضادی ندارد به نظر می رسد، قواعد غیر موضوعه فراوانی را نمی توان پیدا نمود که از دیدگاه مکاتب مختلف فلسفی موجود وجاهتی همانند قاعده مقابله با خسارت داشته باشد. اگر اين ادعاها ثابت شود در پذیرش یا نهادینه کردن چنین قاعده ای، توسط قانون گذار و قضات، نباید تردید جدی روا داشت
شناسه : oai:scj.sbu.ac.ir/index.aspx?pid=95808amp;articleid=16696
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/10
تاریخ تغییر رکورد : 1393/4/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.