×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رابطه بين سبك تفكر والدين با ميزان پذيرش كودكان كم توان ذهني، درخود مانده و عادي
پدیدآورندگان : صفيه عبدالحسين دوخت (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي توسعه پايدار در علوم تربيتي و روانشناسي، مطالعات اجتماعي و فرهنگي
خلاصه : در اين پژوهش به بررسي رابطه بين سبك تفكر والدين با ميزان پذيرش كودكان كم توان ذهني، درخود مانده و عادي پرداخته شده، كه با روش توصيفي از نوع همبستگي بر روي 03 مادر داراي كودك كم توان ذهني و 30 مادر داراي فرزند درخود مانده و 30 مادر داراي فرزند عادي اجرا شد. پس از ارائه دو پرسشنامه سبك تفكر استنبرگ-واگنر( 1997) و پرسشنامه محقق ساخته ميزان پذيرش والدين به گروه شركت كنندگان، اطلاعات بدست آمده با استفاده از روش تحليل واريانس و ضريب همبستگي پيرسون مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت. يافته هاي بدست آمده نشان داد: شركت كنند گان به لحاظ برخورداري از سبك هاي تفكر داراي تنوعي از هر سه سبك قانونگذار، قضاوتگر و اجرايي بودندبه طوري كه سبك تفكر غالب در بين والدين داراي كودك كم توان ذهني و درخود مانده سبك تفكر اجرايي و در مورد والدين داراي كودكان عادي با درصد كمي از تفاوت هر سه نوع سبك تفكر مشاهده شده است. همچنين سبك تفكر قضاوتگر 13 درصد واريانس ميزان پذيرش والدين داراي كودك درخود مانده و 33 درصد واريانس ميزان پذيرش والدين داراي كودك كم توان ذهني را تبيين مي كند. بين سبك تفكر والدين و ميزان پذيرش كودك عادي رابطه معناداري وجود ندارد. ميزان پذيرش نيز به ترتيب در والدين داراي كودك عادي، كم توان ذهني و در خود مانده از بالاترين سطح رو به كاهش است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EPSCONF01-EPSCONF01_638.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/10/12
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/26
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.