×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي توان اكولوژيكي و تنوع زيستي منطقه دوجاق اردبيل
پدیدآورندگان : شهرام صمدي خادم (پديدآور)
نسترن احمدي مسعود (پديدآور)
فرهاد هاشميان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : ارزيابي و مديريت محيط زيست
وضعیت نشر : سومين كنفرانس برنامه ريزي و مديريت محيط زيست
خلاصه : ارزيابي توان اكولوژيك، سنجش موجودي و توان بالقوه سرزمين با معيارهاي مشخص و از پيش طرح ريزي شده مي باشد. اين مطالعات به عنوان پايه اي براي تصميم گيري و برنامه ريزي استفاده از سرزمين در تمام نقاط جهان به كار گرفته مي شود. اين امر به دليل ضرورت انتخاب و بهره برداري بهينه از پتانسيل اكولوژيك سرزمين در قالب مطالعات برنامه ريزي و مديريت زيست محيطي به منظور حصول به اصل توسعه پايدار است. هدف از اين انجام اين پژوهش، شناسايي و امكان سنجي پتانسيل هاي طبيعي منطقه دوجاق مبني بر تعيين فون و فلور منطقه مي باشد. مطالعه موردي اين تحقيق منطقه زيستي دوجاق شهرستان اردبيل مي باشد. روش كلي تحقيق، فرآيند ارزيابي توان اكولوژيكي مي باشد. در اين تحقيق ابتدا منابع اكولوزيكي منطقه شناسايي و سپس به منظور تهيه نقشه هاي لازم ابتدا كار شناسايي، تهيه و توليد منابع پايدار و ناپايدار انجام گرفت. متعاقباً معيارها و متغيير هاي مورد نظر براي ارزيابي منطقه مشخص شد. در ادامه نقشه هاي مورد بررسي با استفاده از GIS به شبكه هايي از پيكسل تقسيم و سپس منابع اكولوژيكي مرتبط با كاربري موردنظر در اين شبكه ها شناسايي و براساس پارامترهاي متعددي براي اختصاص اراضي به 4 نوع كاربري (دامداري و دامپروري، كشاورزي ، حفاظت، تفرج و گردشگري) نمره دهي شدند، و در نهايت قابليت اراضي و ارزيابي توان محيطي منطقه دوجاق مشخص گرديد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESPME03-ESPME03_123.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/12/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.