×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مرمت و تغيير مسير قنات تاريخي قصبه شاهرخت
پدیدآورندگان : ابوالقاسم سلطاني (پديدآور)
محمد اميرآبادي زاده (پديدآور)
محمدرضا بني اسدي (پديدآور)
محمودرضا حيدري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي عمران، معماري و زيرساخت هاي شهري
خلاصه : قنات تاريخي قصبه شاهرخت بادبي آب حدود 40 ليتر بر ثانيه از مهمترين قناتهاي منطقه مرزي خراسان جنوبي مي باشد نقش اين قنات در تامين آب مورد نياز كشاروزي دامداري شرب واحدهاي مسكوني و يگانهاي نظامي و انتظامي از ديرباز مورد توجه ساكنين اين منطقه گرم و خشك كويري بوده و مي باشد و لذا در جهت مرمت و تعمير و تغيير مسير اين قنات با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي مد ظلله العالي و مقام عالي رياست جمهوري جناب آقاي دكتر روحاني در جهت جلوگيري از حدر رفت اب و استفاده بهينه از آن و نيز شرايط ويژه اين قنات، در سال 1393 مورد بررسي قرار گرفت. در اين راستا قنات به عنوان مطمئن ترين و پايدارترين سازه در جهت تامين آب، به عنوان عاملي نيرومند در تحول عامل توسعه پايدار و ايجاد تعادلهاي بيولوژيكي مورد بحث قرار مي گيرد. در اين مقاله با توجه به ثمر رسيدن مطالعات، تحقيقات تجربيات و نوآوري كارشناسان محترم سازمان جهاد كشاورزي استان خراسان جنوبي فرماندار و معاون فرماندار شهرستان زيركوه و ثابت ماندن ميزاان اب نگه داشته است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICICA01-ICICA01_1156.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/27
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/12
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.