×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاني شناسي سنگ هاي آتشفشاني منطقه منامن، جنوب غرب خلخال
پدیدآورندگان : غلامرضا دولتياري (پديدآور)
محمد ابراهيمي (پديدآور)
فاطمه آقامرادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي زمين شناسي و اكتشافات معدني
خلاصه : منطقه سنگ هاي آذرآواري و آتشفشاني متعلق به ائوسن - اليگوسن و نهشته هاي كواترنري رخنمون دارند. سنگ هاي آذرآواري شامل انواع توف و برش آتشفشاني و سنگ هاي آتشفشاني شالم اليوين بازالت ، بازالت ، تراكي آندزيت ، داسيت و ريوداسيت هستند. حضور بافت هاي غيرتعادلي نظير بافت غربالي در پلاژيوكلاز سنگ هاي بازالتي و تراكي آندريت ها ، وجود حاشيه سوخته اطراف بلورهاي بيوتيت در داسيت و ريوداسيت و همچنين حاشيه خوردگي در بلورهاي پلاژيوكلاز تراكي آندزيت ممكن است ناشي از پديده اختلاط ماگمايي و يا بر اثر كاهش فشار و يا صعود سريع ماگما باشد. سنگ هاي آذرآواري مناطق پست و كم ارتفاع را در قسمت هاي جنوبي و سنگ هاي آتشفشاني حد واسط تا بازيك مناطق مرتفع با مورفولوژي خشن را در قسمت هاي شمالي محدوده مورد مطالعه تشكيل مي دهند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NGMES01-NGMES01_069.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/4
تاریخ تغییر رکورد : 1393/9/4
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.