×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: امكان‌پذيري ايجاد صندوق بازنشستگي خصوصي در ايران با مطالعه چند كشور منتخب
پدیدآورندگان : حسن ‏چهارمحالي ‏ (پديدآور)
حسن چهارمحالي (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : طرح تأمين مالي نشده
مستمري
صندوق بازنشستگي خصوصي
نظام بازنشستگي مزاياي تعريف شده
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۸۸‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۹۷‬ص.‬ : نمودار، دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : در دو دهه اخیر بحث در ماهیت و اصلاحات نظام های بازنشستگی در دنیا اوج گرفته است و این مسئله مربوط به کشورهای درحال توسعه نیست و اکثر کشورهای دنیا اقدام به اصلاح سیستم های بازنشستگی خود نموده و سیستم های بازنشستگی جدیدی با مشارکت بخش خصوصی ایجاد کرده اند اکثر کشورهای دنیا صندوق های خصوصی بازنشستگی را نهادی مکمل نظام بازنشستگی دولتی تلقی می نمایند با این وجود هر دو نظام بازنشستگی خصوصی و دولتی در کشورهای یاد شده در یک شرایط رقابتی به فعالیت مشغولند .در حال حاضر صندوق های بازنشستگی یکی از فعالان اصلی بازارهای مالی، بهویژه بازارهای سرمایه در سطح جهان به شمار می روند و به عبارت بهتر بزرگترین نهاد مالی غیر بانکی دنیا هستند و در طی سالهای اخیر در بسیاری از موارد، بیشترین دارایی ها را در مقایسه با سایر واسط ههای مالی در اختیار داشت هاند .در این تحقیق سعی شده با شناخت انواع مختلف سیستم های بازنشستگی و بررسی چالش های موجود در سیستم دولتی کنونی و با بررسی انواع اصلاحات صورت گرفته در مورد این صندوقها بهترین روش برای اصلاح نظام بازنشستگی کشورمان پیشنهاد شود
یادداشت :
/حسن چهارمحالی
عنوان از روی صفحه نمایش عنوان
کتابنامه
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 71534
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/7/14
قیمت شيء دیجیتال : رایگان


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.