×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پخش بار بهينه منابع پاسخ تقاضا در شبكه هاي هوشمند
پدیدآورندگان : زهرا گل بو (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : قدرت
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس مهندسي برق و الكترونيك ايران
خلاصه : با مطرح شدن مفهوم شبكه هاي هوشمند و تمايل كشورهاي دنيا براي ايجاد زيرساخت هاي مورد نياز براي هوشمند سازي هر چه بيشتر شبكه برق، استفاده از مشاركت سمت مصرف به دلايل متعددي از جمله كاهش پيك، جلوگيري از تغييرات سريع قيمت در بازار برق و افزايش بازده سيستم قدرت و بازار انرژي مورد توجه قرار گرفته است. همچنين با توجه به كمبود منابع انرژي، افزايش هزينه توليد توان و تقاضاي در حال رشد براي انرژي الكتريكي، پخش بار بهينه ي ديناميكي (DOPF) از نيازمندي هاي انرژي الكتريكي در سيستم هاي قدرت بهم پيوسته است. پخش بار بهينه ي ديناميكي يك روش براي برنامه ريزي خروجي ژنراتورهاي موجود در مدار، با تقاضاي بار از قبل پيش بيني شده در طي يك دوره خاص از زمان به منظور اقتصادي تر شدن عملكرد سيستم قدرت الكتريكي مي باشد. در اين مقاله، مسئله ي بهينه سازي در نرم افزار GAMS مدلسازي شده است. الگوريتم پيشنهادي بر روي سيستم 33 شينه به منظور مينيمم سازي هزينه ي بهره برداري به عنوان تابع هدف، در طي يك دوره ي 24 ساعته پياده سازي شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEEE06-ICEEE06_369.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/1
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Loding



رمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.