×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: هرمز در منابع دوره هاي يوآن و مينگ
پدیدآورندگان : رالف كاوتس (پديدآور)
مهرداد وحدتي (مترجم)
رودريش پتاك (پديدآور)
علي اكبر رژدام (ویراستار)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ اول-1383
مشخصات فیزیکی : رقعی
فهرست مطالب : مقدمهlt;brgt;منتخبی از منابع غیرچینیlt;brgt;جایگاه جغرافیایی-سیاسی هرمز و موقعیت آن در تجارت بین المللیlt;brgt;اولین گزارشها درباره هرمز در منابع چینیlt;brgt;فرستادگان سیاسی میان چین و هرمز در اوایل دوره مینگlt;brgt;روایتهای دوره مینگ درباره هرمزlt;brgt;روایات دیگرlt;brgt;رویدادهای محلیlt;brgt;آثار ادبیlt;brgt;كتابهای جامع تاریخ و جغرافیاlt;brgt;دانشنامه هاlt;brgt;كتب تاریخ مرتب شده بر حسب وقوع رویدادهاlt;brgt;متون دریانوردی و نقشه ها
یادداشت :
هرمز تنگه و جزیره آرام و سربه مـُهر با قلعه خرابه پرتغالیهای در دل آن، میان آبهای نیلگون خلیج‌فارس برپاست. نویسندگان رساله هرمز در منابع دوران یوآن و مینگ رالف كاوتس و رددریش پتاك رویدادها و اخبار مربوط به هرمز را از منظر متون چینی دوره‌های یوآن و مینگ و مقایسه آنها با روایتهای راویان ایرانی و اروپایی همدوره آنها عرضه می‌كنند. ناوگان چینی ژنگ‌هه چهار نوبت در خلیج فارس در هرمز پهلو گرفت. راویان این چهار سفر هر یك شرحی جداگانه از این سفرها به دست داده‌اند. آنان برداشت خود را از هرمز و مردم آن، زیست بوم آن، آداب و رسوم آن، روابط تجاری آن با دیگر مناطق جهان، و محصولات آن را در قرن پانزدهم م. بازگو كرده‌اند. با آنان از كوه هرمز با چهار جانب رنگارنگ دیدن می كنیم: نمك سرخ، خاك شنگرفی، خاك سفید، و خاك زرد.
شناسه : oai:iup.ir/1231
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1392/4/12
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.