×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي ميزان شيرين سازي گاز طبيعي بوسيله دي اتانول آمين در تماس دهنده غشايي جريان متقاطع
پدیدآورندگان : مرضيه مفردي (پديدآور)
سيدحسين نوعي باغبان (پديدآور)
مجيد بني آدم (پديدآور)
مجيد مهدويان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهاردهمين كنگره ملي مهندسي شيمي ايران
خلاصه : در مطالعه حاضر براي اولين بار عملكرد مدول غشايي الياف توخالي جريان متقاطع براي جذب CO2با استفاده از دي اتانول آمينDEA) بررسي شده است. تماس دهنده هاي غشايي جريان موازي با محدوديت هايي مانند كانال سازي، افت فشار بالاتر در سمت پوسته و ضرايب انتقال جرم نسبتا پايين مواجه مي باشد. اين معايب تاحدود زيادي با تغيير چيدمان فيبرها از حالت موازي به متقاطع قابل رفع است. در تماس دهنده جريانمتقاطع، غلظت هر دو سيال در هر دو جهت تغيير مي كند. براي تعيين غلظت فازهاي مايع و گاز در دو بعد، يك مدل انتقال جرم توسعه داده شده است. با توجه به اينكه هيچ داده تجربي براي اين فرآيند موجود نيستروند تغييرات غلظتCO2براي جذب باK2CO3با استفاده از مدل پيشنهادي با داده هاي تجربي موجود مقايسه شده است، كه سازگاري قابل قبولي را نشان مي دهد. اثر سرعت مايع وگاز، دما و غلظتDEAبر درصد حذفCO2و غلظتCO2در مايع خروجي بررسي شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NICEC14-NICEC14_223.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/9/3
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.