×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تفصيلي در خصوص كاربرد روش طيف سنجي جرمي در زيست شناسي مولكولي
پدیدآورندگان : محسن اسمعيل زاده (پديدآور)
محمد قنبري (پديدآور)
اسداله اسدي (پديدآور)
فريبا گودرزي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنگره ملي زيست شناسي و علوم طبيعي ايران
خلاصه : سابقه و هدف: طيفسنجيجرمي يكي از تكنيكهاي بسيار قوي براي شناسايي مواد است . اين تكنيك با تعيين دقيق جرم مواد باعث شناسايي آنها ميشود. روشهاي يونيزاسيون نرم نقش كليدي در ورود اين تكنيك به عرصه زيستشناسي مولكولي و ساختاري داشته است و از آن براي شناسايي مولكولهاي زيستي استفاده كردند. هدف اصلي و كلي اين تحقيق معرفي اسپكترومتري جرمي به عنوان يك ابزار تحقيقاتي مهم در زيست شناسي مولكولي و همچنين معرفي كاربردهاي مختلف اين تكنيك و نيز ارائه چند مثال كاربردي در اين حوزه ميباشد. مواد و روشها: روش مورد بررسي در اين مقاله از نوع كتابخانه اي بوده و بر مبناي مقالات انجام شده در چند دهه گذشته صورت گرفته است.مقالات لاتين مرتبط با موضوع، مورد بررسي قرار گرفته و به نتيجه گيري كلي از آنها پرداخته شده است. يافته ها: روشهاي طيف سنجي جرمي فرصت ويژه اي را براي آناليز اختصاصي مولكولي فراهم كردهاند اين روش تحول بزرگي در شناسايي مولكولهاي زيستي بوجود آورده است مولكولهايي مانند پرتئينها،اسيدهاي نوكلئيك، اليگوساكاريدها و ليپيدها كه بيوپليمرهاي اصلي موجودات زنده هستند توسط اين روش شناسايي و آناليز شدهاند به همين دليل مطالعه فرايندهاي مولكولي سلول با اين روش امكانپذير شده است دقت و حساسيت بالاي طيف سنجي جرمي باعث توسعه و پيشرفت رشته هاي جديدي مانند ژنوميكس، پرتئوميكس، ليپيدوميكس و متابولوميكس شده است. نتيجه گيري: طيف سنجي جرمي در زيست شناسي مولكولي كاربرد گسترده اي پيدا كرده است. تحقيقات در زمينهپرتئوميكس با كمك طيف سنجي جرمي انجام ميشود . اين روش با شناسايي پرتئينها و پپتيدها و نيز تعيين كمپلكسهاي مولكولي ، نقش موثري در شناخت مكانيسمهاي عملكردي و مولكولي سلول داشته است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-BSCONF01-BSCONF01_661.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/11/15
تاریخ تغییر رکورد : 1394/11/4
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.