×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مدلسازي ترموديناميكي هيدراتاسيون سيمان حاوي سرباره
پدیدآورندگان : امير طريقت (پديدآور)
ميلاد محمدي (پديدآور)
ياقوت مدرس (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي يافته هاي نوين پژوهشي در مهندسي عمران، معماري و مديريت شهري
خلاصه : تركيب شيميائي مواد سيماني با آب را هيدراتاسيون مينامند. فرايند هيدراتاسيون بهطور چشمگيري تحت تأثير شيمي سيمان و ساختار ميكروسكوپي آن قرار دارد، چنانكه با تغيير اندكي در مواد تشكيل دهندهي سيماني ميتوانتفاوت هاي زيادي در محصولات هيدراتاسيون به وجود آورد. استفاده از سرباره ميتواند باعث كاهش فاز 2Ca(OH) و محلول منفذي و همچنين كاهش ميزان منوكربنات و افزايش فاز CSH و افزايش كمي نيز در مقدار هيدورتالسيت و منوسولفات شود. در ساعات اوليه هيدراتاسيون نيز افزايش اندكي در مقدار اترينگايت توليدي ايجاد كرده كه با گذشت زمان مقدار اترينگايت توليدي نسبت به سيمان پرتلند كاهش مييابد كه در مجموع سبب بهبود عملكرد و دوام مواد سيماني گردد. در اين كار از مدلسازي ترموديناميكي براي درك بهتر مكانيزم هيدراتاسيون و فرآيند واكنشهايي كه رخ ميدهد، استفاده شده است. با استفاده از اين مدلسازي، پيشبيني تشكيل فازهاي مختلف محصولات هيدراتاسيون در نمونه ملات بررسي شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RCEAUD02-RCEAUD02_669.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.