×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: گزارش آماري از آسيب پذيري هاي متداول در سامانه هاي كنترل صنعتي سازندگان مطرح دنيا
پدیدآورندگان : افشين سوزني (پديدآور)
وحيد بهرامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : ارزيابي امنيتي
آسيب پذيري ها
سامانه هاي كنترل صنعتي
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، 1394
خلاصه : سامانه‌های کنترل صنعتی در هر کشوری جزء زیرساخت‌های حیاتی هر کشور به شمار می‌روند. در یک سامانه کنترل صنعتی، بخش عمده‌ای از ماموریت صنعتی منتج به تولید محصول یا ارائه خدمات به‌صورت خودکار است و این امر با حداقل حضور اپراتور صورت می‌پذیرد. این مفهوم کلی بدین معنی است که دریافت اطلاعات و درک از شرایط، اخذ تصمیم مناسب و به هنگام و نیز اقدام جهت اجرای تصمیم لازم به‌صورت خودکار صورت می‌پذیرد. امروزه بحث برقراری امنیت در سامانه‌های کنترل صنعتی به یک چالش جدی بدل شده است. اولین گام در ارزیابی امنیت سامانه‌های کنترل صنعتی، شناخت آسیب‌پذیری‌های موجود در این سامانه‌هاست. شناخت مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های کنترل صنعتی که می‌تواند منجر به حملات علیه این سامانه‌ها گردد، ضروری است. نتایج بررسی آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های کنترل صنعتی در شناخت آسیب‌پذیری‌های مهم و اولویت‌دهی آن‌ها، شبیه‌سازی آسیب‌پذیری‌های مهم در آزمایشگاه ارزیابی امنیت، تجهیز آزمایشگاه به ابزار تست و آزمون بر اساس نتایج بررسی‌ها، امکان وزن دهی و ارزیابی و ایجاد پایگاه دانش مورداستفاده قرار خواهد گرفت. ازاین‌رو در این بخش آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های کنترل صنعتی موردبررسی قرار خواهد گرفت. به دلیل کاربرد گسترده محصولات زیمنس و عدم انحصار به حوزۀ صنعتی خاص بررسی‌ها بر روی برند زیمنس متمرکزشده است. lt;br/gt;lt;br/gt;
یادداشت :
ض 110 , ص.: مصور.
پروژه quot;طراحی آزمایشگاه ارزیابی امنیتی سامانه های کنترل صنعتیquot;.
پژوهشکده امنیت – گروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه ها
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/9694
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/24
تاریخ تغییر رکورد : 1398/11/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.