×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: لرزه خيزي و لرزه زمين ساختي سد خاكي سرداب فريدونشهر
پدیدآورندگان : رقيه پورولي (پديدآور)
قاضي فرد , اكبر , 1338 - (پديدآور)
رضايي، محسن (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي زمين شناسي ايران
خلاصه : سد سرداب در موقعيت جغرافيايي 30 ، 3 و 50 درجه طول شرقي و 55 و48 و32 درجه عرض شمالي شهرستان فريدونشهر در استان اصفهان قرار دارد و از نظر زمينشناسي در لبه جنوب غربي زون سنندج-سيرجان واقع شده است كه داراي سنگهايي از جنس ماسه سنگ و آهك مارني و لايه هاي نازك رسي- ماسه اي مي باشد. مهمترين چشمه لرزه زا، نسبت به ساختگاه، گسل جوان زاگرس مي باشد كه جدا كننده زون سنندج-سيرجان از زاگرس است و از فاصله 20 كيلومتري محور سد عبور مي كند. مكانيسم زمينلرزهها در گستره مورد مطالعه در سازگاري با روندهاي ساختاري از گونه ساز وكار فشاري بوده و داراي راستاي شمال غرب-جنوب شرق ميباشد. در اين مقاله براساس مطالعه چشمه هاي لرزه زا و بررسي پيشينه لرزه خيزي، پارامترهاي لرزه خيزي منطقه در گسترهي 200 كيلومتري تعيين شده و مورد بررسي قرار گرفته كه پارامترهاي لازم جهت طراحي سد از اين مطالعات به دست آمده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NSGI01-NSGI01_083.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/4/3
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.