×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: The role of Iranian elites’ perceptions and misperceptions of Russia in relations between Iran and Russia
عنوان: :نقش برداشتها و سوء برداشتهاي نخبگان ايراني از روسيه و تاثير آن بر روابط بين ايران و روسيه
پدیدآورندگان : Neda Bagheri (پديدآور)
Allameh Tabataba'i University (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : Iran‪
misperception
نخبگان سياسي
strategic alliance
روسيه
سوء برداشتها
Russia
ايران
Political elites
همكاري استراتژيك
Perception
برداشتها
وضعیت نشر : Tehran : : Allameh Tabatabaei University ، , 2020
خلاصه : هدف از این پژوهش، بررسی نقش برداشتها و سوءبرداشتهای نخبگان ایرانی از روسیه و تاثیر این عامل بر روابط بین ایران و روسیه میباشد. به منظور دستیابی به این هدف، از روش تحلیل محتوا (کیفی) استفاده شده است. از این روش برای بررسی دیدگاههای نخبگان سیاسی و نظامی ایران نسبت به طرف مقابل و برداشتها و سوءبرداشت های احتمالی آنها بهره گرفته شده است. همچنین چارچوب مفهومی برای بررسی این پژوهش استفاده شده است. در این مطالعه، با استناد به مدل های نظری نظریه پردازانی همچون رابرت جرویس، جک لوی و آرتور استاین، نقش برداشتها و سوءبرداشتها در تعیین روابط فیمابین ایران و روسیه بررسی شده است. روابط دو جانبه و چند جانبه به ویژه در مورد موضوعات اصلی همکاری مورد مطالعه در این رساله به سه بخش همکاری اقتصادی، مسائل سیاسی، و امور نظامی تقسیم میشوند. یافته های پژوهش نشان میدهند که برداشتهای نخبگان سیاسی و نظامی ایران در روابط میان ایران و روسیه در چند حوزه تأثیرگذار و قابل توجه بوده است. سیاست روسیه و ایران توسط عوامل مختلفی منجمله روابط آن با غرب (به ویژه ایالات متحده آمریکا)، امنیت ملی و اوضاع منطقهای در آسیای مرکزی، همکاری هستهای، وجود منافع اقتصادی، تأمین سلاح و اوضاع در خاورمیانه تعریف میشود و روسیه تنها در صورت وجود منافع ملی خود به همکاری با ایران ادامه خواهد داد.
یادداشت :
/ Neda Bagheri
/ ندا باقری
152p.
Bibliography: p109-120
شناسه : 798168
تاریخ ایجاد رکورد : 1399/8/2
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.