×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توليدآزمايشگاهي نانوذرات آهن و نانوذرات دو فلزي آهن ومقايسه آنهادرجداسازي فلزات سنگين پسماندحفاري
پدیدآورندگان : محمدمهدي وفادارعيدگاهي (پديدآور)
باقر انوري پور (پديدآور)
جمشيد مقدسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : نانو در محيط زيست
پوستر
وضعیت نشر : اولين همايش ملي علوم و فناوري نانو
خلاصه : يكي از بزرگترين مشكلات زيست محيطي ايجاد شده در قسمت بالا دستي نفت ،گل حفاري است كه ممكن است بر اثر آلودگي موجود در مواد چگالي افزا و همچنين آلودگي هاي موجود در سازند به فلزات سنگين ازقبيل كادميوم، سرب، جيوه، آرسنيك و مس آلوده شود كه براي طبيعت و انسان مضراست. هدف از اين مطالعه ،بررسي و ارايه يك روش براي جداسازي فلز آرسنيك از گل حفاري توسط نانو ذرات اكسيد آهن است. هر دو شكل آرسنيك يعني آرسنيت ( آرسنيك سه ظرفيتي) و آرسنات ( آرسنيك پنج ظرفيتي)ميتوانند با استفاده از آهن صفرظرفيتي با اندازه نانواز محلول آبي جدا گردند بدين صورت كه آهن صفرظرفيتيتحت شرايط هوازي به آهن دوظرفيتي اكسيد شده پس از اينكه اكسيژن محلول در اين شرايط مصرف شد ، فرآيند هاي كاهش آرسنيك آغاز ميشود. براي بهبود زمان انجام اكسيداسيون آهن نيز ميتوان از نانو ذرات پلاتين، نيكل، پالاديم و يا نقره استفاده كرد. نتايج اين مطالعه نشان مي دهد كه اين فلز ثانويه كه به عنوان كاتاليست براي انتقال الكترون وهيدروژناسون استفاده ميشود اكسيداسيون آهن را به نحو موثري بهبود مي بخشد و زمان انجام فرآيند را كاهش مي دهد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AHVAZNANO01-AHVAZNANO01_066.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/12/19
تاریخ تغییر رکورد : 1391/12/19
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.